Jesteś tutaj: Aktualności / UKS GRISHINA

UKS GRISHINA

Naszą misją jest wytworzenie umiejętności i nawyków ruchowych dla utrzymania kondycji fizycznej dzieci i dorosłych, podnoszenia sprawności i poziomu zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację, aktywność fizyczną, rozbudzenie nawyku kontynuowania najprostszej nawet formy ruchu przez całe życie. w 2016 roku nawiązaliśmy współpracę z Uczniowskim Klubem Sportowym GRISHINA.  W klubie ćwiczą dziewczynki w wieku od 4 do 13 lat. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych trenerów, specjalistów od gimnastyki artystycznej, akrobatyki, tańca oraz baletu. Treningi odbywają się w salach gimnastycznych w Warszawie na Woli przy ul. Miłej 26 (na tyłach CH Klif), ul.Grenady 16 (Gimnazjum) oraz na Bemowie: przy ul. Szadkowskiego 3 (przy Szkole Podstawowej nr 321) i przy ul. Zachodzącego Słońca 25 (nowa szkoła SP357).

Gimnastyka Artystyczna rozwija wiele pozytywnych cech takich jak smukła sylwetka, poprawna postawa, muzykalność, estetyka ruchu, systematyczność, stanowczość, odporność psychiczna, umiejętność koncentracji i podzielności uwagi. Ćwicząc w UKS Grishina dziewczynki rozwijają swoją sprawność fizyczną, którą potem mogą zaprezentować w wielu pokazach, zawodach lub nawet w popularnych programach rozrywkowych np. Mam Talent.

Współdziałając z klubem gimnastycznym UKS GRISHINA otworzyliśmy pierwszą salę do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych GYM&JOY ACADEMY gdzie wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji mogą spróbować ćwiczeń gimnastycznych bez rywalizacji ale za to z dużą dawką zabawy. Dzieci obdarzone talentem sportowym mogą potem kontynuować szkolenie w klubach sportowych.

Dzieci uczestniczące w naszych zajęciach nabywają umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Sport pozwala na rozładowanie napięć oraz skierowanie nagromadzonej energii witalnej w stronę aktywności fizycznej (ukierunkowanie na pożyteczną formę spędzania czasu wolnego).

Udaje nam się wykształcić pozytywne postawy u dzieci ćwiczących na zajęciach: wyrobienie poczucia odpowiedzialności, sprawiedliwości, koleżeństwa, współzawodnictwa, woli walki, samodoskonalenia, poszanowania dla innych i kultury osobistej wynikających z pełnionych ról podczas zajęć. 

Nasi partnerzy